Imprezy na wysokim poziomie

Prelekcje nie tylko o drodze do "Złotej ery polskiego himalaizmu" 
- kulisy legendarnych wypraw w góry wysokie w latach 1960-80.

 


Zapraszamy na wydarzenie górsko - kulturalne, które można zorganizować w Państwa miejscowości. 
Autorka barwnej biografii Ryszarda Szafirskiego "Przeżyłem, więc wiem. Nieznane kulisy wypraw wysokogórskich", Klaudia Tasz barwnie opowie o:

- największych wysokogórskich sukcesach Polaków w latach 70. i 80. W trakcie prezentacji pokaz m.in. najpiękniejszych zdjęć z wypraw, fragment nieznanego kolorowego filmu z pierwszej powojennej, przełomowej wyprawy w Karakorum, przybliżenie starych technik wspinaczkowych. Można skorzystać z promocji książki "Przeżyłem, więc wiem. Nieznane kulisy wypraw wysokogórskich".

- swojej przygodzie z Tatrami, czyli o najróżniejszych odmianach działalności górskiej na podstawie autorskich zdjęć, filmów i specjalistycznego sprzętu, a przede wszystkim ponad dwudziestoletniego doświadczenia w Tatrach i nie tylko.

- skiturach i skialpinizmie w wydaniu i turystycznym, i zawodniczym. Klaudia Tasz startowała w Pucharze Świata (7 miejsce) oraz najcięższych zawodach w skialpinizmie - Trofeo Mezzalama (4 miejsce), Pierra Menta (7 miejsce). Wyniki te do dziś pozostają najlepszymi w historii startów Polaków w tak trudnych imprezach.

- przyrodzie Tatr (temat do ustalenia).

 Nasze referencje (niektóre dotychczasowe spotkania):

 

- na barce Lemara w Bydgoszczy wraz z Ryszardem Szafirskim: "Droga do złotej ery polskiego himalaizmu - kulisy legendarnych wypraw w góry wysokie w latach 1960-80." Wydarzenie było jednym z punktów imprezy pt. Region Pełen Lata, organizowanej wspólnie z TVP. 
(MCK, ul. Spichlerna 1, Bydgoszcz)
Strona wydarzenia na fb...

- w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu - Galeria Książki: "Magiczne ośmiotysięczniki - kulisy legendarnych wypraw" 
(MBP, ul. Nojego 2B, 32-600 Oświęcim) 
Strona wydarzenia... 

- w Muzeum Tatrzańskim opowieść o drodze do wysokogórskich sukcesów Polaków w 40 rocznicę wyprawy na Lhotse: 
"Magiczne 8250 m n.p.m. zimą - jak do tego doszło?"
 (Muzeum Tatrzańskie, ul. Krupówki 10, Zakopane)
Strona wydarzenia... 

- w Dworcu Tatrzańskim pod patronatem Muzeum Tatrzańskiego: wernisaż i taneczna impreza "Wysokogórska adrenalina w obiektywie Ryszarda Szafirskiego"
(Dworzec Tatrzański, ul. Krupówki 12, Zakopane) 
Strona wydarzenia...